PSDF lėšomis finansuojamos (nemokamos) paslaugos

Privalomasis sveikatos draudimas (PSD) kiekvienam juo apsidraudusiam žmogui garantuoja nemokamą sveikatos priežiūrą. Nemokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis vadinamos tokios paslaugos, kurios yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)  lėšomis.

Apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu pacientams tyrimai, kurie numatyti gydytojo psichiatro ir medicinos psichologo normoje, turi būti atliekami nemokamai.

Jei pacientas siunčiamas pas gydytoją specialistą dėl planinės konsultacijos, ji atliekama nemokamai. Turėdamas siuntimą, pacientas gali rinktis gydytoją ir gydymo įstaigą, kuri yra sudariusi sutartį su ligonių kasa. Pas specialistą dėl konsultacijos pacientas registruojamas pirma galima data (pagal paslaugų teikimo registravimo žurnalą). Laukimo trukmė pas gydytoją specialistą skelbiama gydymo įstaigų ir ligonių kasų interneto svetainėse. Siuntimo nereikia, jeigu kreipiamasi dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Pagal gydytojo specialisto kompetenciją atliekami visi būtini tiriamieji ir gydomieji veiksmai, raštu teikiami patarimai siuntusiajam gydytojui. Per konsultaciją gydytojo paskirtų tyrimų išlaidos yra įskaičiuotos į konsultacijos kainą ir apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Taigi tyrimai, kuriuos skiria gydytojas specialistas, atliekami nemokamai (išskyrus tyrimus, išvardytus įsakyme dėl mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo).

Jei kyla klausimų ar dvejonių dėl mokėjimo už paslaugas, pacientas gali kreiptis į  įstaigos administraciją. Jeigu gauti atsakymai netenkina, galima kreiptis į teritorinę ligonių kasą.

Būtinąją medicinos pagalbą visiems pacientams pagal savo kompetenciją nemokamai privalo suteikti ar užtikrinti jos suteikimą visos gydymo įstaigos. Jei pacientą priimantis gydytojas nustato, kad tokia medicinos pagalba reikalinga, ji be siuntimo nemokamai turi būti suteikta ir toje gydymo įstaigoje, prie kurios pacientas nėra prisirašęs.

Išimtis taikoma atvejais, net ir apdraustajam PSD, kai gydymo įstaigose mokamos paslaugos, kurios nėra tiesiogiai susijusios su ligų ar susirgimų gydymu ir kurios nėra kompensuojamos PSDF biudžeto lėšomis.

Už paslaugą sumokama gydymo įstaigos kasoje, pacientui išduodamas kasos kvitas.

Svarbu žinoti, kad ligos istorijoje patvirtinę parašu savo sutikimą mokėti už gydymo paslaugas ar įsigyti savo lėšomis vaistų ar medicinos pagalbos priemonių, vėliau neturėsite teisės reikalauti iš gydymo įstaigos atlyginti patirtus nuostolius.

Parengta pagal Teritorinės ligonių kasos informaciją.

Bendraisiais klausimais, susijusiais su PSD, gyventojams informacija teikiama Kauno TLK gyventojų informavimo telefonu (8 37) 208876 ir el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.">Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba visų ligonių kasų bendruoju telefonu (8 5)  232 2222 (skambinant iš užsienio + 370 5  232 2222) ir el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie užtikrina tinkamą svetainės funkcionavimą ir informavimą.
Privatumo politika Sutinku