Psichosocialinė reabilitacija

 

SOCIALINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ NEĮGALIESIEMS BENDRUOMENĖJE 2021 METŲ PROJEKTAS

RASEINIŲ UŽIMTUMO KAMBARYS įkurtas Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos iniciatyva, VšĮ Raseinių psichikos sveikatos centro patalpose. Kadangi Užimtumo kambarys neturi juridinio statuso, tai teikti paslaugas ir gauti projekto finansavimą gali tik per VšĮ Pagalbos ir informacijos šeimai tarnybą. Čia neįgalieji gauna ne tik medicinines, bet ir psichosocialines reabilitacijos paslaugas.

Užimtumo kambario veikloje dalyvauja suaugę asmenys su psichine negalia ir jų šeimos nariai. Dirba 2 projekto vykdytojos.

Žmonės su įvairiais psichikos sutrikimais turi daugybę poreikių, kurie nevienodai pasireiškia skirtingomis ligos stadijomis. Norint šiems asmenims suteikti visapusišką pagalbą, reikia labai įvairių paslaugų.

Socialinės pagalbos planavimas žmonėms, turintiems psichikos sveikatos sutrikimų, – sudėtinga problema. Ją sprendžiant būtina atsižvelgti į individualius, specifinius dvasinius, psichologinius sergančio žmogaus motyvus, psichinės negalios inicijuotus elgsenos, mąstysenos ypatumus. Užimtumo kambario veikla ypatinga tuo, kad paslaugos teikiamos nestabilios psichinės sveikatos klientams, kurie nepajėgūs priimti savarankiškų sprendimų, neatsako už savo veiksmus, jų elgesys nenuspėjamas, dažnai lydymas klausos, regos haliucinacijų, persekiojančių kliedėjimo idėjų. Sunku planuoti socialinį darbą, kadangi veiklos sėkmę lemia kliento psichinės sveikatos būklė, nuotaika.

Užimtumo kambaryje padedame, psichikos negalią kenčiantiems žmonėms, pagerinti jų funkcines galimybes, kurios padeda jiems sėkmingiau prisitaikyti ir jausti pasitenkinimą gyvenamojoje ir socialinėje aplinkoje. Užimtumo kambarys, negalią turintiems žmonėms, tai vieta kur galima nors laikinai pamiršti ligą, pakeisti namų aplinką į kitokią, užsiimti mėgstama veikla, pabendrauti su panašaus likimo draugais.

2021 m. vykdomos veiklos:

  • SOCIALINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS IR PALAIKYMAS - užsiėmimų metu, individualiai ir savipagalbos grupėse, stiprinami neįgaliųjų gebėjimai savarankiškai spręsti kasdienines problemas. Tai neįgaliųjų asmeninių poreikių nustatymas, stebėsena ir vertinimas, asmenybės saviugda, asmenybės socializacijos plėtotė, savęs pateikimas ir atstovavimas tarpasmeniniuose santykiuose, asmenybės socialinės adaptacijos galimybių formavimas - įgalinimas, informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, atstovavimas.
  • UŽIMTUMAS AMATŲ BŪRELIUOSE - neįgalieji dalyvauja nuolatinėje būrelio veikloje, kur mokoma mezgimo, nėrimo, dekupažo, pynimo, audimo, papuošalų – aksesuarų gamybos, siuvinėjimo ir kt.
  • SAVIRAIŠKOS IR KŪRYBIŠKUMO UGDYMAS - užsiėmimų metu neįgaliesiems suteikta galimybė lavinti meninį bei estetinį skonį, reikšti savo emocijas, tobulinti meninius sugebėjimus, ugdyti saviraiškos būdus.
  • PAGALBA NEĮGALIŲJŲ ŠEIMOS NARIAMS – užsiėmimų metu mokoma pasirūpinti neįgaliaisiais, pažinti ir valdyti jų ligą ar negalią. teikiama pagalba sprendžiant iškylančias problemas. Patiems artimiesiems teikiama tiek individuali emocinė parama, tiek šeimos paramos grupių palaikymas.

Norintys dalyvauti Užimtumo kambario veiklose gali kreiptis į projekto vykdytojas Rimą Žukauskienę ar Jolantą Simanauskienę (10 kab.) adresu, Ligoninės g. 6, LT-60127 Raseiniai, arba pasiteirauti telefonu + 370 428 70065 (prašyti sujungti).

 

Užimtumo kambario veikla

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie užtikrina tinkamą svetainės funkcionavimą ir informavimą.
Privatumo politika Sutinku